2020-08-10   06:34:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 31
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  19 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  08:06   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
 
Løb 31, 50m Frisvømning Damer  Finaler (14) 
Vejledende starttid 13:22 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
190  Alba Overgaard Pedersen  2010  1002AI  KVIK    25m   
184  Zenia Spence  2010  1062AI  KVIK    25m  1:08.20 
131  Alma Marie Nygaard  2011  1108AA  AIF    25m  1:06.09 
309  Sofie Forsmark  2010  1004AJ  VEST    25m  1:06.23 
186  Louise Bilberg Lund  2010  1046AI  KVIK    25m  1:14.03 
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
182  Jayna Harwani  2010  1028AI  KVIK    25m  1:02.73 
70  Isabella Frederiksen  2011  1172AB  GSK    25m  59.77 
189  Lykke Sønderkær  2010  1048AI  KVIK    25m  58.72 
71  Karla Bødiker  2012  1276AB  GSK    25m  59.17 
175  Vera Vildrik Thougaard  2010  1058AI  KVIK    25m  1:02.12 
304  Filippa Kristoffersen  2010  1002AJ  VEST    25m  1:04.74 

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
183  Lærke Sofie Flindt  2010  1050AI  KVIK    25m  56.31 
19  Carla Milling  2011  1120AD  SOLRØD    25m  56.04 
188  Emma Smedegaard Hansson  2010  1020AI  KVIK    25m  55.07 
185  Veronica Jersild  2010  1060AI  KVIK    25m  55.24 
173  Coco Cairo  2010  1014AI  KVIK    25m  56.29 
176  Irma Valskov Weichardt  2010  1024AI  KVIK    25m  58.44 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
306  Leonora Ottosen  2011  1120AC  VEST    25m  54.35 
257  Ina Højsteen  2010  1068AB  VEST    25m  53.69 
262  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009  0978AD  VEST    25m  52.01 
271  Tilde Jespersen Trangbæk  2011  1122AB  VEST    25m  53.53 
270  Frederikke Krogdal Holse  2010  1006AJ  VEST    25m  53.76 
174  Leonora Noll  2010  1038AI  KVIK    25m  55.01 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
129  Frederikke Rasmussen  2009  0952AH  AIF    25m  49.88 
259  Laura Holg Jensen  2010  1066AE  VEST    25m  49.39 
263  Lucca Lundemoes  2009  0918BA  VEST    25m  46.99 
187  Alva Wagner Toftdahl  2010  1006AI  KVIK    25m  48.25 
261  Lissie Murphy  2010  1074AD  VEST    25m  49.69 
121  Ingrid Schultz  2010  1074AC  AIF    25m  50.52 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Amalie Lærke Nielsen  2008  0824AE  FR.SUND    25m  45.58 
61  Asta Kruse Enemærke  2010  1016AB  GSK    25m  44.45 
253  Cornelia Matthesen  2009  0918AI  VEST    25m  44.05 
210  Katinka Als Makne  2009  0922AH  KVIK    25m  44.38 
133  Jensine Højmark Skaaning  2008  0844AO  AIF    25m  44.48 
330  Clara Johansen  2008  0872AH  RØNNE    25m  46.68 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
53  Lisa Koerver Schmidt  2009  0916AB  GSK    25m  42.74 
255  Frida Christoffersen  2009  0906AC  VEST    25m  42.05 
207  Ida Larsen  2009  0946AI  KVIK    25m  41.74 
20  Dicte Rønman  2009  0912BB  SOLRØD    25m  42.03 
265  Mia Kristensen  2009  0958AE  VEST    25m  42.58 
268  Victoria Sinding Vetlov  2009  0988BA  VEST    25m  43.27 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
120  Helena Fritz Larsen  2007  0792AO  AIF    25m  39.77 
122  Thea Fritz Larsen  2009  0928AB  AIF    25m  38.99 
111  Liv Emilie Ryberg  2007  0738AQ  FR.SUND    25m  37.37 
206  Ida Fam  2008  0802AD  KVIK    25m  38.43 
44  Ella Kruse Enemærke  2010  1006AB  GSK    25m  39.47 
Amalie Vogt Monberg  2010  1062AD  SOLRØD    25m  41.24 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
135  Mille Bækmark  2008  0824AL  AIF    25m  37.17 
55  Vega Deneke Kure  2009  0994AB  GSK    25m  36.59 
18  Caroline Milling  2009  0906AE  SOLRØD    25m  36.05 
33  Mila Schwarzenburg  2007  0718AP  RØNNE    25m  36.58 
45  Nora Rosenkrantz  2010  1018AD  GSK    25m  36.91 
126  Emilia Nielsen  2007  0762AG  AIF    25m  37.22 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
302  Emma de Palo-Jonas  2008  0834AF  VEST    25m  35.80 
216  Vigga Skou  2008  0812AF  KVIK    25m  35.65 
208  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  0752AJ  KVIK    25m  34.74 
204  Amanda Aidinian  2007  0792AJ  KVIK    25m  34.96 
34  Sofie Christiansen  2005  0558AV  RØNNE    25m  35.71 
130  Freja Johanna Kepser  2005  0544AS  AIF    25m  35.92 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Julie Truelsen  2008  0854AE  FR.SUND    25m  33.77 
12  Mathilde Lund  2004  0444BC  SOLRØD    25m  33.43 
315  Agnes Højsteen  2007  0714AE  VEST    25m  32.55 
218  Zenia Englund  2008  0868AE  KVIK    25m  33.08 
104  Tilde Rytz Jørgensen  2007  0724AE  FR.SUND    25m  33.62 
127  Emma Riis  2005  0546AG  AIF    25m  33.88 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
93  Ellen Lunn  2008  0884AE  FR.SUND    25m  31.92 
29  Jasmin Jansuk Rømer  2007  0784AJ  RØNNE    25m  31.58 
134  Laura Buchmann  2004  0424AV  AIF    25m  31.41 
32  Mille Bergmann  2004  0408AR  RØNNE    25m  31.46 
331  Sofia Levisen  2002  0258AE  SOLRØD    25m  31.67 
23  Daniella Anderson  2006  0608AR  SOLRØD    25m  31.94 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Amanda L. Munch-Jensen  2005  0514AQ  SOLRØD    25m  30.76 
293  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m  29.94 
43  Malouca Laura Bruun  2007  0714AF  GSK    25m  29.71 
68  Regitze Rosenkrantz  2006  0692AG  GSK    25m  29.80 
314  Marie Nissov-Johansen  2006  0626AD  VEST    25m  30.45 
168  Smilla Hauge  2007  0798AM  KVIK    25m  31.41 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
300  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    25m  29.24 
24  Caroline P. Mathiesen  2001  0172AG  SOLRØD    25m  29.07 
15  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  SOLRØD    25m  28.61 
83  Sille Andersen  2003  0312AS  FR.SUND    25m  28.88 
89  Ida Lykke Wennicke  2001  0118AU  FR.SUND    25m  29.23 
118  Camille Hvid Ravnholt  2003  0372AQ  FR.SUND    25m  29.26 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  08:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark