2020-08-10   06:43:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  19 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Vogt Monberg  2010    171          51.44   
  Solrød Svømmeklub  54.75                 
Asta Kruse Enemærke  2010    137          55.37   
  Glostrup Svømmeklub  54.77                 
Nora Rosenkrantz  2010    134          55.70   
  Glostrup Svømmeklub  58.36                 
Ingrid Schultz  2010    97          1:02.09   
  Albertslund IF  1:01.63                 
Coco Cairo  2010    93          1:02.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Katarina Nilsson  2010    87          1:04.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Liva Jørgensen  2010    83          1:05.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Vera Vildrik Thougaard  2010    79          1:06.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Kamma Lykke Sejer Sørensen  2010    79          1:06.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
10  Sofie Nygaard Kofoed  2010    78          1:06.62   
  Albertslund IF  1:07.11                 
11  Dagmar Fleron Qvant  2010    66          1:10.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
12  Veronica Jersild  2010    55          1:14.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
13  Irma Valskov Weichardt  2010    48          1:18.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
14  Alma Marie Nygaard  2011    41          1:22.48   
  Albertslund IF  1:21.16                 
15  Leonora Ottosen  2011    35          1:26.59   
  Vest-Brøndby                   
16  Jayna Harwani  2010    30          1:31.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Leonora Noll  2010              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Alberte Delin Backhausen  2010              DSQ  Asynkrone arme v.10m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Lærke Sofie Flindt  2010              DSQ  1 hånd v. afslutn. 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Zenia Spence  2010              DSQ  Arme til hofter 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Lunn  2008    336          41.06   
  Frederikssund Svømmeklub  41.31                 
Zenia Englund  2008    313          42.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  42.92                 
Liva Friche Christensen  2008    266          44.39   
  Glostrup Svømmeklub  44.30                 
Ida Sohn  2008    265          44.46   
  Rønne Svømme Klub  45.87                 
Mathilde Rygaard Hansen  2008    256          44.97   
  Solrød Svømmeklub  46.21                 
Maiken Stoel Nielsen  2009    202          48.66   
  Glostrup Svømmeklub  50.76                 
Ann-Louise Schledermann  2009    195          49.18   
  Glostrup Svømmeklub  49.68                 
Thilde Bødiker  2009    169          51.57   
  Glostrup Svømmeklub  57.36                 
Emma de Palo-Jonas  2008    161          52.41   
  Vest-Brøndby  53.57                 
10  Natalie Meyer  2009    146          54.13   
  Glostrup Svømmeklub  55.68                 
11  Mia Kristensen  2009    123          57.42   
  Vest-Brøndby  58.11                 
12  Lina Louardi  2009    99          1:01.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
13  Cecilia Janning  2009    98          1:01.94   
  Vest-Brøndby  1:04.19                 
14  Frederikke Rasmussen  2009    94          1:02.63   
  Albertslund IF  1:08.03                 
15  Mille Mouritzen  2009    94          1:02.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
16  Linea Skriver Fabricius  2009    87          1:04.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malouca Laura Bruun  2007    467          36.79   
  Glostrup Svømmeklub  35.68                 
Rikke Therp  2006    450          37.25   
  Vest-Brøndby  37.60                 
Maya Amstrup Riis  2007    441          37.50   
  Vest-Brøndby  36.44                 
Laika Usinger  2006    415          38.28   
  Vest-Brøndby  39.07                 
Mathilde Johansen  2007    382          39.33   
  Glostrup Svømmeklub  39.47                 
Marie Nissov-Johansen  2006    380          39.42   
  Vest-Brøndby  39.66                 
Regitze Rosenkrantz  2006    305          42.42   
  Glostrup Svømmeklub  44.65                 
Ida Celine Sangstad Holst  2007    300          42.62   
  Glostrup Svømmeklub  42.90                 
Freja Fyller Jacobsen  2007    299          42.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.90                 
10  Daniella Anderson  2006    295          42.88   
  Solrød Svømmeklub  40.34                 
11  Helena Fritz Larsen  2007    278          43.72   
  Albertslund IF  46.00                 
12  Sandra Bünsov Frederiksen  2007    274          43.95   
  Vest-Brøndby  44.77                 
13  Hannah Bjørneboe  2007    208          48.15   
  Vest-Brøndby  46.36                 
14  Emilia Nielsen  2007    170          51.47   
  Albertslund IF  51.29                 
 
Løb 23, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    433          37.75   
  Solrød Svømmeklub  36.93                 
Laura Buchmann  2004    348          40.58   
  Albertslund IF  40.50                 
Camille Hvid Ravnholt  2003    346          40.66   
  Frederikssund Svømmeklub  40.26                 
Sofie Christiansen  2005    182          50.33   
  Rønne Svømme Klub  49.82                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark