2020-08-10   07:49:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  19 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:40   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009    170          45.57   
  Glostrup Svømmeklub  46.70                 
Gustavs Lopacinskis  2009    165          45.96   
  Frederikssund Svømmeklub  48.23                 
Florian Westarp Zornhagen  2009    93          55.56   
  Glostrup Svømmeklub  57.07                 
Magnus Riis  2009    92          55.83   
  Albertslund IF  1:02.22                 
Linus Reimer  2010    90          56.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Gustav Holm  2009    79          58.84   
  Albertslund IF  1:03.28                 
Oscar G. Lopez Nielsen  2010    65          1:02.77   
  Glostrup Svømmeklub  1:01.33                 
Noah Kepser  2010    62          1:03.61   
  Albertslund IF  1:08.94                 
William To Frederiksen  2010    60          1:04.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
10  Oliver Blankholm  2009    47          1:09.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
11  Mads Hentzen  2010    44          1:11.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
12  Mads Skriver  2009    28          1:22.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
13  Daniel Wetendorff Nielsen  2009    21          1:31.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Emil Laurs Worsøe Tholstrup  2009              DSQ  Ej samt.berør 25m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Mikkel Frank  2009              DSQ  Ej samt.berør 25m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
William Winther Sørensen  2009              DSQ  2 flybenspark ef.25m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
Willum Sullivan Sommer  2009              DSQ  Arme forbi hofter 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thorkild Bjørn  2007    292          38.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.11                 
Herman Plehn Prehn  2007    214          42.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.16                 
Samuel Lourenco  2007    197          43.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  48.89                 
Jonathan van der Rijt  2007    195          43.51   
  Frederikssund Svømmeklub  44.91                 
Laurits Erichsen  2007    191          43.79   
  Rønne Svømme Klub  46.77                 
Oscaar Opperfelt  2008    186          44.16   
  Solrød Svømmeklub  46.76                 
Stefan Birkhøj Kjærstad  2007    180          44.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  46.44                 
Nick Nielsen  2008    147          47.80   
  Solrød Svømmeklub  48.73                 
Cornelius K. Andreassen  2008    140          48.52   
  Vest-Brøndby  53.25                 
10  Mathias Hørsving  2008    126          50.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  52.38                 
11  Micas Victor Løth Brandt  2008    106          53.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  52.35                 
12  Lucas Lund Warner  2008    97          54.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  52.43                 
Mads Ulslev Parbst  2008              DSQ  Ej samt. berør 25m 
  Vest-Brøndby  1:01.51                 
Noah Nygaard  2008              DSQ  1 hånd i vending 25m 
  Vest-Brøndby  1:12.38                 
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Rasmussen  2006    399          34.27   
  Vest-Brøndby  33.92                 
Rodi Cetinkaya  2006    343          36.06   
  Vest-Brøndby  36.86                 
Carl Emil Ljungdahl  2006    325          36.69   
  Vest-Brøndby  35.48                 
Sebastian Egenhardt  2006    253          39.90   
  Vest-Brøndby  42.17                 
Karl-Johan Brandt  2006    211          42.41   
  Solrød Svømmeklub  44.00                 
Jacob Tykskov Marcussen  2006    195          43.48   
  Frederikssund Svømmeklub  48.62                 
Philip Schou Christiansen  2006    174          45.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  46.27                 
 
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999    503          31.73   
  Vest-Brøndby  29.54                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark