2020-08-10   08:24:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  19 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:15   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Kruse Enemærke  2010    243  41.27        1:30.47   
  Glostrup Svømmeklub  1:31.01                 
                     
Amalie Vogt Monberg  2010    140  50.75        1:48.79   
  Solrød Svømmeklub  1:52.81                 
                     
Alberte Delin Backhausen  2010    121  53.15        1:54.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Asta Kruse Enemærke  2010    118  54.17        1:55.08   
  Glostrup Svømmeklub  1:57.80                 
                     
Kamma Lykke Sejer Sørensen  2010    106  51.30        1:59.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Liva Jørgensen  2010    98  59.13        2:02.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Alba Overgaard Pedersen  2010    90  1:00.33        2:06.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Alva Wagner Toftdahl  2010    86  52.28        2:07.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Coco Cairo  2010    80  1:03.16        2:10.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Katarina Nilsson  2010    74  1:04.98        2:14.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Vera Vildrik Thougaard  2010    66  1:04.01        2:19.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Carla Milling  2011    60  1:08.02        2:24.25   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Leonora Noll  2010              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Vera Juel Øllgaard  2011              DNS   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Dagmar Fleron Qvant  2010              DSQ  Arm ved hofte 70m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Emma Smedegaard Hansson  2010              DSQ  Brystben i fly v.20m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Irma Valskov Weichardt  2010              DSQ  1 hånd i vend. 75m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Louise Bilberg Lund  2010              DSQ  Ej samt. berør v25m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Lykke Sønderkær  2010              DSQ  Asymm. arme i fly 5m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Kobbernagel  2008    345  36.81        1:20.55   
  Vest-Brøndby  1:19.88                 
                     
Ida Sohn  2008    338  38.28        1:21.11   
  Rønne Svømme Klub  1:27.20                 
                     
Ellen Lunn  2008    327  37.50        1:21.99   
  Frederikssund Svømmeklub  1:22.35                 
                     
Siena Serizawa  2008    301  38.86        1:24.23   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.61                 
                     
Liva Friche Christensen  2008    282  40.42        1:26.14   
  Glostrup Svømmeklub  1:26.38                 
                     
Frederikke M. Rasmussen  2008    262  40.55        1:28.27   
  Vest-Brøndby  1:33.45                 
                     
Adia Brekling  2008    252  40.44        1:29.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:34.37                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    242  41.35        1:30.66   
  Vest-Brøndby  1:28.92                 
                     
Mathilde Rygaard Hansen  2008    238  42.15        1:31.09   
  Solrød Svømmeklub  1:32.98                 
                     
10  Clara Johansen  2008    216  43.01        1:34.18   
  Rønne Svømme Klub  1:46.96                 
                     
11  Ann-Louise Schledermann  2009    212  44.81        1:34.67   
  Glostrup Svømmeklub  1:37.23                 
                     
12  Thea Fritz Larsen  2009    202  43.26        1:36.16   
  Albertslund IF  1:41.52                 
                     
13  Sally Anna Usinger  2008    193  48.07        1:37.68   
  Vest-Brøndby  1:35.60                 
                     
14  Thilde Bødiker  2009    191  44.20        1:38.02   
  Glostrup Svømmeklub  1:43.34                 
                     
15  Caroline Stefansen  2009    188  47.12        1:38.61   
  Vest-Brøndby  1:41.71                 
                     
16  Emma de Palo-Jonas  2008    181  47.28        1:39.87   
  Vest-Brøndby  1:34.62                 
                     
17  Kornelia Eg  2008    178  44.29        1:40.34   
  Frederikssund Svømmeklub  1:41.54                 
                     
18  Mille Therp  2009    172  48.18        1:41.54   
  Vest-Brøndby  1:44.01                 
                     
19  Natalie Meyer  2009    157  50.47        1:44.73   
  Glostrup Svømmeklub  1:45.53                 
                     
20  Lisa Koerver Schmidt  2009    155  47.30        1:45.07   
  Glostrup Svømmeklub  1:47.34                 
                     
21  Olivia Maibøll Iversen  2009    151  51.08        1:46.06   
  Frederikssund Svømmeklub  1:54.35                 
                     
22  Cecilia Janning  2009    148  48.28        1:46.83   
  Vest-Brøndby  1:46.46                 
                     
23  Victoria Sinding Vetlov  2009    140  49.49        1:48.73   
  Vest-Brøndby                   
                     
24  Dicte Rønman  2009    138  49.55        1:49.31   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
25  Mia Kristensen  2009    135  52.08        1:50.10   
  Vest-Brøndby  1:50.78                 
                     
26  Ida Matthesen  2009    126  54.95        1:52.52   
  Vest-Brøndby  1:49.28                 
                     
Lamia Taslicukur  2008              DNS   
  Vest-Brøndby  1:40.74                 
                     
Frida Christoffersen  2009              DSQ  Ej samt. berør 75m 
  Vest-Brøndby  1:51.92                 
                     
Luka Revitz  2008              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brøndby  1:33.84                 
                     
Maiken Stoel Nielsen  2009              DSQ  Udsvøm på mave ef25m 
  Glostrup Svømmeklub  1:32.81                 
                     
Mille Bækmark  2008              DSQ  Ej samt. berør 75m 
  Albertslund IF  1:36.78                 
                     
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Amstrup Riis  2007    433  34.27        1:14.64   
  Vest-Brøndby  1:15.55                 
                     
Mathilde Johansen  2007    431  34.80        1:14.80   
  Glostrup Svømmeklub  1:15.79                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006    407  35.56        1:16.23   
  Vest-Brøndby  1:16.81                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007    368  35.53        1:18.80   
  Vest-Brøndby  1:21.99                 
                     
Daniella Anderson  2006    356  36.07        1:19.72   
  Solrød Svømmeklub  1:18.60                 
                     
Mollie Kaustrup Lindemose  2007    340  38.53        1:20.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.06                 
                     
Karla Bergmann  2007    335  36.98        1:21.30   
  Rønne Svømme Klub  1:23.45                 
                     
Tilde Rytz Jørgensen  2007    327  38.14        1:21.97   
  Frederikssund Svømmeklub  1:22.28                 
                     
Sandra Bünsov Frederiksen  2007    325  37.11        1:22.18   
  Vest-Brøndby  1:24.21                 
                     
10  Leonora Wahl-Brink  2007    322  37.85        1:22.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.65                 
                     
11  Laura Jørgensen  2007    319  36.83        1:22.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.84                 
                     
12  Ida Celine Sangstad Holst  2007    315  39.85        1:23.02   
  Glostrup Svømmeklub  1:24.26                 
                     
13  Jasmin Jansuk Rømer  2007    303  39.63        1:24.08   
  Rønne Svømme Klub  1:31.28                 
                     
14  Freja Fyller Jacobsen  2007    275  40.39        1:26.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.69                 
                     
15  Josephine Michelsen  2007    237  42.64        1:31.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.81                 
                     
16  Helena Fritz Larsen  2007    229  43.63        1:32.36   
  Albertslund IF  1:35.11                 
                     
17  Hannah Bjørneboe  2007    218  45.18        1:33.87   
  Vest-Brøndby  1:35.02                 
                     
18  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007    211  42.99        1:34.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:33.19                 
                     
19  Mila Schwarzenburg  2007    207  42.76        1:35.45   
  Rønne Svømme Klub  1:35.76                 
                     
20  Emilia Nielsen  2007    180  48.94        1:39.92   
  Albertslund IF  1:38.11                 
                     
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Lykke Wennicke  2001    487  31.89        1:11.79   
  Frederikssund Svømmeklub  1:11.68                 
                     
Sille Andersen  2003    469  32.97        1:12.72   
  Frederikssund Svømmeklub  1:11.43                 
                     
Katja Skovdal Lorentzen  2003    448  32.59        1:13.83   
  Solrød Svømmeklub  1:10.98                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    420  35.46        1:15.45   
  Solrød Svømmeklub  1:14.90                 
                     
Camille Hvid Ravnholt  2003    389  34.28        1:17.35   
  Frederikssund Svømmeklub  1:14.83                 
                     
Laura Buchmann  2004    353  38.82        1:19.89   
  Albertslund IF  1:22.03                 
                     
Emma Riis  2005    298  40.76        1:24.51   
  Albertslund IF  1:27.43                 
                     
Sofie Riis  2005    290  40.35        1:25.30   
  Albertslund IF  1:25.77                 
                     
Freja Johanna Kepser  2005    201  44.97        1:36.36   
  Albertslund IF  1:33.98                 
                     
10  Sofie Christiansen  2005    180  45.93        1:40.00   
  Rønne Svømme Klub  1:38.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark