2020-08-10   07:33:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  19 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:55   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Siena Serizawa  2008    309  46.06  1:38.63  2:28.12    3:18.88   
  Glostrup Svømmeklub  3:36.32                 
                     
Liva Friche Christensen  2008    272  47.85  1:41.87  2:34.97    3:27.64   
  Glostrup Svømmeklub  3:29.38                 
                     
Mathilde Rygaard Hansen  2008    251  47.92  1:42.26  2:38.03    3:33.26   
  Solrød Svømmeklub  3:27.25                 
                     
Adia Brekling  2008    223  51.38  1:47.71  2:45.24    3:41.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:58.78                 
                     
Ann-Louise Schledermann  2009    203  52.73  1:51.28  2:49.63    3:48.76   
  Glostrup Svømmeklub  3:53.81                 
                     
Maiken Stoel Nielsen  2009    194  51.97  1:50.43  2:51.83    3:52.07   
  Glostrup Svømmeklub  4:00.22                 
                     
Thilde Bødiker  2009    183  53.67  1:54.49  2:55.91    3:56.73   
  Glostrup Svømmeklub  3:30.00                 
                     
Natalie Meyer  2009    161  58.38  2:01.65  3:04.26    4:07.19   
  Glostrup Svømmeklub  4:16.96                 
                     
Thilde Jølver Rasmussen  2008    138  58.49  2:05.38  3:13.93    4:20.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Ida Matthesen  2009    135  1:00.20  2:08.13  3:16.42    4:22.31   
  Vest-Brøndby  4:32.61                 
                     
11  Alma Pedersen  2009    117  1:04.44  2:13.84  3:25.49    4:34.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Mille Mouritzen  2009    113  1:06.50  2:19.83  3:31.38    4:38.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
13  Mille Reimer  2008    111  1:02.83  2:16.08  3:28.57    4:39.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
14  Linea Skriver Fabricius  2009    97  1:08.91  2:23.38  3:39.21    4:52.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Caroline Stefansen  2009              DSQ  Ej samt. berør v150m 
  Vest-Brøndby  4:08.76                 
                     
Lina Louardi  2009              DSQ  Ej samt. berør 75m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Amstrup Riis  2007    456  40.22  1:25.52  2:10.44    2:54.76   
  Vest-Brøndby  2:57.51                 
                     
Laika Usinger  2006    455  39.97  1:25.15  2:10.97    2:54.87   
  Vest-Brøndby  2:57.31                 
                     
Rikke Therp  2006    445  40.43  1:25.45  2:11.18    2:56.14   
  Vest-Brøndby  2:55.77                 
                     
Mathilde Johansen  2007    434  40.58  1:26.29  2:12.46    2:57.63   
  Glostrup Svømmeklub  2:59.17                 
                     
Mollie Kaustrup Lindemose  2007    390  42.51  1:29.41  2:17.24    3:04.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:09.92                 
                     
Ida Celine Sangstad Holst  2007    315  44.96  1:36.17  2:28.04    3:17.57   
  Glostrup Svømmeklub  3:19.04                 
                     
Laura Jørgensen  2007    307  46.11  1:36.50  2:27.93    3:19.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:18.24                 
                     
Freja Fyller Jacobsen  2007    306  46.32  1:37.12  2:28.38    3:19.54   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:14.06                 
                     
Karla Bergmann  2007    286  46.42  1:39.07  2:31.45    3:24.04   
  Rønne Svømme Klub  4:10.56                 
                     
10  Sophie Harborg Fuchs  2007    279  44.82  1:37.31  2:31.67    3:25.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:53.24                 
                     
11  Sandra Bünsov Frederiksen  2007    279  46.05  1:39.28  2:32.96    3:25.82   
  Vest-Brøndby  3:23.19                 
                     
12  Leonora Wahl-Brink  2007    267  46.30  1:39.11  2:34.07    3:28.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:04.48                 
                     
13  Ingeborg Fleron Qvant  2007    242  48.86  1:44.74  2:40.48    3:35.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:42.00                 
                     
14  Liv Emilie Ryberg  2007    189  53.75  1:53.23  2:53.98    3:54.31   
  Frederikssund Svømmeklub  4:01.61                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007              DNS   
  Vest-Brøndby  3:54.94                 
                     
 
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    446  39.53  1:24.73  2:10.77    2:56.06   
  Solrød Svømmeklub  2:56.93                 
                     
Sofie Riis  2005    327  43.56  1:33.95  2:25.81    3:15.24   
  Albertslund IF  3:15.73                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark