2020-08-10   08:33:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  19 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Riis  2009    95  58.94  2:05.92  3:14.85    4:22.45   
  Albertslund IF                   
                     
Florian Westarp Zornhagen  2009              DSQ  Rygliggende v. 160m 
  Glostrup Svømmeklub  3:30.00                 
                     
 
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thorkild Bjørn  2007    295  40.55  1:26.67  2:13.54    3:00.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:06.49                 
                     
Mads Duer Laurberg  2008    256  43.22  1:32.17  2:20.95    3:09.14   
  Vest-Brøndby  3:16.13                 
                     
Oscaar Opperfelt  2008    209  46.23  1:38.02  2:30.44    3:22.33   
  Solrød Svømmeklub  3:34.18                 
                     
Malte Bøgelund Høpfner  2008    163  49.67  1:45.68  2:43.93    3:39.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:35.00                 
                     
Anders Koch Jensen  2008    151  51.41  1:48.86  2:46.73    3:45.16   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Lauritz Viborg Husum  2007    127  52.20  1:53.72  2:55.43    3:58.54   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
 
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Theodor Møller  2005    351  39.11  1:23.12  2:06.79    2:50.29   
  Vest-Brøndby  2:45.20                 
                     
Philip Schou Christiansen  2006    174  48.44  1:43.21  2:40.05    3:35.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:50.30                 
                     
 
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Dyrhauge  2004    443  35.20  1:15.75  1:56.73    2:37.60   
  Frederikssund Svømmeklub  2:38.69                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark