2020-08-10   07:21:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustavs Lopacinskis  2009    148          41.11   
  Frederikssund Svømmeklub  40.36                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Herman Plehn Prehn  2007    277          33.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.88                 
Otto Cairo  2007    273          33.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.85                 
Jacob Riiber Hvid  2007    218          36.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.47                 
Thorkild Bjørn  2007    210          36.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.14                 
Mads Duer Laurberg  2008    180          38.47   
  Vest-Brøndby  37.85                 
Mathias Larsen  2007    177          38.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.54                 
Jonathan Petersen  2007    173          39.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.12                 
Nick Nielsen  2008    161          39.91   
  Solrød Svømmeklub  45.94                 
Marcus Bilberg Lund  2008    161          39.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  45.76                 
10  Jonathan van der Rijt  2007    159          40.12   
  Frederikssund Svømmeklub  38.17                 
11  Samuel Lourenco  2007    150          40.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.15                 
12  Oscaar Opperfelt  2008    144          41.41   
  Solrød Svømmeklub  41.98                 
13  Cornelius K. Andreassen  2008    138          42.03   
  Vest-Brøndby  46.32                 
14  Hector Vildrik Thougaard  2007    130          42.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.99                 
15  Peter Emil Dyhr  2008    113          44.88   
  Glostrup Svømmeklub  50.90                 
16  Lucas Lund Warner  2008    112          45.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  54.27                 
17  Elias Løkken Boss  2008    109          45.50   
  Rønne Svømme Klub  44.58                 
18  Storm Useinovski Krat  2007    106          45.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.08                 
19  Mads Dencher Nielsen  2007    104          46.17   
  Frederikssund Svømmeklub  44.46                 
20  Oliver Hentzen Tordrup  2008    104          46.25   
  Vest-Brøndby  51.03                 
21  William R. Blaasvær  2008    89          48.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.32                 
22  Mathias Hørsving  2008    80          50.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.53                 
23  Noah Nygaard  2008    59          55.64   
  Vest-Brøndby  58.06                 
24  Micas Victor Løth Brandt  2008    47          1:00.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.48                 
25  Mads Ulslev Parbst  2008    31          1:09.16   
  Vest-Brøndby  1:01.00                 
Kasper Egerod  2008              DSQ  Asynkrone arme v20m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.24                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Berlin  2005    532          26.83   
  Rønne Svømme Klub  25.89                 
Theodor Møller  2005    411          29.25   
  Vest-Brøndby  30.92                 
Rodi Cetinkaya  2006    398          29.56   
  Vest-Brøndby  29.81                 
Magnus Rasmussen  2006    395          29.64   
  Vest-Brøndby  30.74                 
Carlo-Viggo Cairo  2005    384          29.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.30                 
Marcus Skov Zacho  2006    304          32.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.98                 
Carl S. Sørensen  2006    300          32.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.72                 
Vincent Borup Schärer  2006    291          32.79   
  Solrød Svømmeklub  32.13                 
Mauritz Otzen  2005    273          33.51   
  Vest-Brøndby  34.15                 
10  Jonathan Kristensen  2006    253          34.35   
  Frederikssund Svømmeklub  34.35                 
11  Sebastian Egenhardt  2006    211          36.52   
  Vest-Brøndby  38.79                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Mariegaard  1999    560          26.38   
  Vest-Brøndby  26.29                 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    553          26.49   
  Solrød Svømmeklub  25.89                 
Casper Davidsen  1999    531          26.85   
  Vest-Brøndby  28.26                 
Phillip Quist  2003    449          28.39   
  Rønne Svømme Klub  28.56                 
Mads Bantz Nielsen  2004    354          30.74   
  Frederikssund Svømmeklub  30.20                 
Morten Kilhof  2000    294          32.68   
  Solrød Svømmeklub  32.23                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark