2021-01-16   00:13:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Aalborg Cup søndag afsnit

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  08:51   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella Flaaris  2009      55.82  1:55.15  3:00.91    3:54.10   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:51 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  08:51   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Østergaard  2008      41.42  1:25.44  2:16.04    2:56.34   
  Hobro Svømmeklub  2:56.27                 
                     
Johannes Munk Haugaard  2009      40.72  1:28.19  2:23.69    3:03.75   
  Hobro Svømmeklub  3:10.08                 
                     
Ditlev Sørensen  2009      42.81  1:28.10  2:24.74    3:04.28   
  Hobro Svømmeklub  3:10.35                 
                     
Edvin Smajic  2008      41.98  1:27.58  2:25.01    3:04.49   
  Aalborg Svømmeklub  3:23.83                 
                     
Frederik Demant Sørensen  2009      37.82  1:29.44  2:29.27    3:11.81   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Albert Brandt-Petersen  2008      50.58  1:49.96  2:49.77    3:36.97   
  Aalborg Svømmeklub  3:49.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:51 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  08:51   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Kjær Laugesen  2008              34.73   
  Hobro Svømmeklub  35.09                 
Caroline Rebo Mejlstrup  2008              41.20   
  Hobro Svømmeklub  45.55                 
Marie Pagh Jensen  2008              45.90   
  Aalborg Svømmeklub  55.59                 
Linn van Zanden  2009              46.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
Charlotta María Kristinsdóttir  2009              46.71   
  Aalborg Svømmeklub  57.25                 
Hilde Jørgensen  2009              51.00   
  Aalborg Svømmeklub  57.71                 
Maja Bager  2010              51.18   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.72                 
Frida Sørensen  2010              1:03.25   
  Aalborg Svømmeklub                   
Filippa Læborg  2010              1:09.21   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:51 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:18   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Albert Brandt-Petersen  2008              52.03   
  Aalborg Svømmeklub  52.88                 
Anton Søndergaard Sørensen  2010              1:04.82   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:18 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:18   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maja Bager  2010      54.25        1:54.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Anni Rouhan Zou  2010      52.72        1:55.17   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Frida Sørensen  2010      1:00.68        2:08.02   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:18 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:18   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Edvin Smajic  2008      52.76        1:48.82   
  Aalborg Svømmeklub  1:47.60                 
                     
Søren B. Andersen  2009      54.56        1:56.39   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Carl Bille  2008      53.63        1:56.43   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:18 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:18   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Skjøtt  2008              40.29   
  Aalborg Svømmeklub  44.98                 
Caroline Rebo Mejlstrup  2008              40.65   
  Hobro Svømmeklub  38.79                 
Hilde Jørgensen  2009              46.44   
  Aalborg Svømmeklub  48.25                 
Nanna Rubak  2010              49.43   
  Aalborg Svømmeklub  47.01                 
Isabella Flaaris  2009              49.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
Ida Marie Ildal Djørup  2010              54.07   
  Aalborg Svømmeklub  53.89                 
Filippa Læborg  2010              54.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
Stella Niss Varga  2010              54.88   
  Aalborg Svømmeklub  59.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:18 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:18   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ditlev Sørensen  2009              36.84   
  Hobro Svømmeklub  38.82                 
Frederik Demant Sørensen  2009              38.99   
  Aalborg Svømmeklub  44.49                 
Carl Bille  2008              45.10   
  Aalborg Svømmeklub                   
Storm Mandrup Ozimek  2009              47.44   
  Aalborg Svømmeklub  51.29                 
Marcus Bilgrau  2010              50.32   
  Aalborg Svømmeklub  52.09                 
Hector Enggaard Jæger  2009              52.44   
  Aalborg Svømmeklub  57.27                 
William Cheng  2008              53.37   
  Aalborg Svømmeklub  56.43                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:18 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:18   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Kjær Laugesen  2008      32.60        1:06.53   
  Hobro Svømmeklub  1:09.17                 
                     
Marie Pagh Jensen  2008      38.45        1:21.28   
  Aalborg Svømmeklub  1:25.89                 
                     
Anni Rouhan Zou  2010      38.58        1:22.37   
  Aalborg Svømmeklub  1:25.12                 
                     
Karoline Skjøtt  2008      38.51        1:23.80   
  Aalborg Svømmeklub  1:30.21                 
                     
Charlotta María Kristinsdóttir  2009      39.64        1:25.81   
  Aalborg Svømmeklub  1:24.04                 
                     
Linn van Zanden  2009      42.75        1:31.62   
  Aalborg Svømmeklub  1:34.90                 
                     
Stella Niss Varga  2010      47.22        1:42.61   
  Aalborg Svømmeklub  1:52.02                 
                     
Ida Marie Ildal Djørup  2010      56.12        2:02.41   
  Aalborg Svømmeklub  2:06.65                 
                     
Nanna Rubak  2010      51.55        2:06.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:18 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  09:18   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Østergaard  2008      33.77        1:09.92   
  Hobro Svømmeklub  1:11.90                 
                     
Johannes Munk Haugaard  2009      35.82        1:15.36   
  Hobro Svømmeklub  1:22.61                 
                     
Søren B. Andersen  2009      40.82        1:30.77   
  Aalborg Svømmeklub  1:36.80                 
                     
Storm Mandrup Ozimek  2009      43.75        1:33.82   
  Aalborg Svømmeklub  1:35.96                 
                     
Hector Enggaard Jæger  2009      47.10        1:43.03   
  Aalborg Svømmeklub  1:42.19                 
                     
William Cheng  2008      49.05        1:44.34   
  Aalborg Svømmeklub  1:50.83                 
                     
Anton Søndergaard Sørensen  2010      50.21        1:44.35   
  Aalborg Svømmeklub  1:43.24                 
                     
Marcus Bilgrau  2010      50.49        1:46.83   
  Aalborg Svømmeklub  1:53.45                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:18 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Kjær Laugesen  2008      36.12        1:16.61   
  Hobro Svømmeklub  1:18.73                 
                     
Caroline Rebo Mejlstrup  2008      39.91        1:25.50   
  Hobro Svømmeklub  1:31.46                 
                     
Isabella Terp  2008      43.13        1:31.49   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Karoline Skjøtt  2008      42.88        1:36.97   
  Aalborg Svømmeklub  1:48.35                 
                     
Charlotta María Kristinsdóttir  2009      45.06        1:37.22   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Nanna Rubak  2010      56.12        1:57.50   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Marie Pagh Jensen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub  1:44.76                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Østergaard  2008      38.04        1:20.56   
  Hobro Svømmeklub  1:22.31                 
                     
Johannes Munk Haugaard  2009      40.47        1:22.65   
  Hobro Svømmeklub  1:40.97                 
                     
Ditlev Sørensen  2009      39.19        1:23.06   
  Hobro Svømmeklub  1:23.91                 
                     
Carl Bille  2008      43.64        1:34.16   
  Aalborg Svømmeklub  1:39.45                 
                     
William Cheng  2008      50.64        1:49.61   
  Aalborg Svømmeklub  1:55.98                 
                     
Hector Enggaard Jæger  2009      55.53        1:55.88   
  Aalborg Svømmeklub  2:00.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anni Rouhan Zou  2010              35.49   
  Aalborg Svømmeklub                   
Maja Bager  2010              36.63   
  Aalborg Svømmeklub  41.50                 
Karoline Skjøtt  2008              37.58   
  Aalborg Svømmeklub  39.52                 
Hilde Jørgensen  2009              39.23   
  Aalborg Svømmeklub  41.65                 
Isabella Terp  2008              39.33   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Isabella Flaaris  2009              42.67   
  Aalborg Svømmeklub  42.13                 
Frida Sørensen  2010              45.36   
  Aalborg Svømmeklub                   
Nanna Rubak  2010              45.99   
  Aalborg Svømmeklub                   
Stella Niss Varga  2010              47.65   
  Aalborg Svømmeklub  52.35                 
10  Filippa Læborg  2010              49.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Demant Sørensen  2009              31.74   
  Aalborg Svømmeklub  36.09                 
Edvin Smajic  2008              33.76   
  Aalborg Svømmeklub  36.66                 
Carl Bille  2008              38.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
Søren B. Andersen  2009              39.15   
  Aalborg Svømmeklub  40.69                 
Marcus Bilgrau  2010              46.67   
  Aalborg Svømmeklub  52.34                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anni Rouhan Zou  2010      44.58        1:33.85   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Linn van Zanden  2009      45.45        1:34.10   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Marie Pagh Jensen  2008      45.83        1:35.56   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Maja Bager  2010      48.89        1:36.30   
  Aalborg Svømmeklub  1:50.28                 
                     
Hilde Jørgensen  2009      50.73        1:43.05   
  Aalborg Svømmeklub  1:46.26                 
                     
Isabella Flaaris  2009      55.63        1:51.45   
  Aalborg Svømmeklub  1:51.09                 
                     
Frida Sørensen  2010      54.69        1:51.86   
  Aalborg Svømmeklub  1:58.29                 
                     
Ida Marie Ildal Djørup  2010      58.18        1:58.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Stella Niss Varga  2010      58.85        2:00.95   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Filippa Læborg  2010      56.66        2:01.13   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ditlev Sørensen  2009      39.32        1:18.66   
  Hobro Svømmeklub  1:24.31                 
                     
Magnus Østergaard  2008      39.32        1:19.52   
  Hobro Svømmeklub  1:24.78                 
                     
Johannes Munk Haugaard  2009      41.01        1:24.00   
  Hobro Svømmeklub  1:25.69                 
                     
Edvin Smajic  2008      42.50        1:25.25   
  Aalborg Svømmeklub  1:27.66                 
                     
Frederik Demant Sørensen  2009      42.35        1:26.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Søren B. Andersen  2009      47.48        1:36.56   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Albert Brandt-Petersen  2008              1:43.20   
  Aalborg Svømmeklub  1:47.64                 
                     
Storm Mandrup Ozimek  2009              1:46.43   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Marcus Bilgrau  2010      56.03        1:53.35   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Anton Søndergaard Sørensen  2010      55.07        1:53.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
11  William Cheng  2008      1:00.42        2:01.06   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella Terp  2008              44.73   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  42.11                 
Caroline Rebo Mejlstrup  2008              45.53   
  Hobro Svømmeklub  52.70                 
Linn van Zanden  2009              1:02.36   
  Aalborg Svømmeklub                   
Ida Marie Ildal Djørup  2010              1:02.42   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.83                 
Charlotta María Kristinsdóttir  2009              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub  55.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Albert Brandt-Petersen  2008              49.73   
  Aalborg Svømmeklub  49.48                 
Storm Mandrup Ozimek  2009              57.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
Hector Enggaard Jæger  2009              1:00.95   
  Aalborg Svømmeklub                   
Anton Søndergaard Sørensen  2010              1:03.54   
  Aalborg Svømmeklub  1:08.94                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2021 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Kjær Laugesen  2008      35.27        1:17.75   
  Hobro Svømmeklub  1:19.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  10:54   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 101, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Kjelstrup  2006      31.31  1:07.86  1:47.65    2:20.77   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.73                 
                     
Kristiane Frøslev  2007      32.73  1:12.39  1:56.34    2:29.48   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.50                 
                     
Caroline Lærke Hyltoft  2006      32.39  1:09.06  1:54.12    2:29.58   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.28                 
                     
Luanna Russo  2006      32.51  1:10.19  1:54.32    2:30.81   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.89                 
                     
Emma Brogaard Krogh  2007      33.86  1:12.07  1:56.30    2:33.55   
  Agfs Svømmeafdeling  2:36.82                 
                     
Alma Bach Larsen  2006      32.44  1:10.90  1:57.33    2:33.83   
  Aalborg Svømmeklub  2:37.07                 
                     
Isabella Nørgaard  2007      34.90  1:15.27  2:01.52    2:36.70   
  Agfs Svømmeafdeling  2:40.32                 
                     
Tilde N. H. Sørensen  2007      35.42  1:16.55  2:02.81    2:41.55   
  Agfs Svømmeafdeling  2:48.36                 
                     
Nellie Vad Bisgaard  2006      33.55  1:13.88  2:02.79    2:42.90   
  Hobro Svømmeklub  2:41.82                 
                     
10  Marie Kromann Møller  2006      38.24  1:19.08  2:05.00    2:43.16   
  Agfs Svømmeafdeling  2:46.85                 
                     
11  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006      35.88  1:20.83  2:05.54    2:45.08   
  Hobro Svømmeklub  2:46.23                 
                     
12  Ida Loft Andersen  2007      36.85  1:17.79  2:10.40    2:48.17   
  Agfs Svømmeafdeling  2:48.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:54 
 
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 102, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Thorhauge  2005      28.64  1:02.71  1:41.18    2:12.23   
  Hobro Svømmeklub  2:10.88                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005      30.10  1:04.70  1:44.46    2:14.61   
  Aalborg Svømmeklub  2:20.00                 
                     
Inas Ilic  2005      29.63  1:05.93  1:45.37    2:19.43   
  Aalborg Svømmeklub  2:22.00                 
                     
Kasper Petersen  2006      30.57  1:07.61  1:48.85    2:23.75   
  Agfs Svømmeafdeling  2:22.62                 
                     
Lucas Hansen  2005      31.40  1:09.77  1:51.93    2:25.91   
  Hobro Svømmeklub  2:29.75                 
                     
Mikkel K. Kristensen  2005      32.62  1:08.59  1:53.66    2:27.52   
  Aalborg Svømmeklub  2:30.00                 
                     
Marcus Juul Jørgensen  2006      32.62  1:10.62  1:54.05    2:29.34   
  Aalborg Svømmeklub  2:34.26                 
                     
Daniel Marcus Le  2006      32.00  1:08.71  1:55.36    2:30.06   
  Agfs Svømmeafdeling  2:34.81                 
                     
Frederik Vernersen  2005      33.20  1:12.58  1:53.95    2:31.12   
  Hobro Svømmeklub  2:35.79                 
                     
10  Nicolai N. H. Sørensen  2006      31.76  1:09.29  1:58.06    2:35.49   
  Agfs Svømmeafdeling  2:36.94                 
                     
11  Christian Balslev  2006      34.01  1:15.84  1:59.35    2:37.94   
  Hobro Svømmeklub  2:51.86                 
                     
12  Anton Sommerlund Jensen  2006      39.53  1:27.57  2:16.75    2:58.26   
  Agfs Svømmeafdeling  3:02.21                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 103, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Line Gjelstrup  2006              32.01   
  Aalborg Svømmeklub  36.30                 
Johanne Schleimann  2007              32.14   
  Agfs Svømmeafdeling  32.25                 
Therese T. Kallestrup  2006              32.53   
  Agfs Svømmeafdeling  33.15                 
Alma Munk Haugaard  2007              DSQ  udsvøm over 15m 
  Hobro Svømmeklub  33.92                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 104, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Seneca  2006              27.48   
  Agfs Svømmeafdeling  27.86                 
Patrick Kjær Laugesen  2006              30.99   
  Hobro Svømmeklub  31.87                 
Per Odrich  2006              31.76   
  Hobro Svømmeklub  31.16                 
Jonatan Schubart Nielsen  2006              32.94   
  Hobro Svømmeklub  33.00                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006              33.58   
  Agfs Svømmeafdeling  34.71                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 105, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Kvolbæk Hedegaard  2006      38.45        1:19.40   
  Hobro Svømmeklub  1:18.99                 
                     
Marie Loft Andersen  2007      37.83        1:23.03   
  Agfs Svømmeafdeling  1:27.00                 
                     
Marie Kromann Møller  2006      39.41        1:23.64   
  Agfs Svømmeafdeling  1:25.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 106, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Vernersen  2005      34.55        1:12.39   
  Hobro Svømmeklub  1:12.07                 
                     
Christian Balslev  2006      36.79        1:17.34   
  Hobro Svømmeklub  1:16.38                 
                     
Kasper Petersen  2006      36.91        1:18.96   
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.81                 
                     
Anton Sommerlund Jensen  2006      43.67        1:31.65   
  Agfs Svømmeafdeling  1:37.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 107, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luanna Russo  2006              31.45   
  Aalborg Svømmeklub  33.92                 
Karoline Kjelstrup  2006              31.91   
  Aalborg Svømmeklub  33.14                 
Emma Brogaard Krogh  2007              32.30   
  Agfs Svømmeafdeling  32.07                 
Caroline Lærke Hyltoft  2006              32.59   
  Aalborg Svømmeklub  32.92                 
Alma Bach Larsen  2006              34.12   
  Aalborg Svømmeklub  36.55                 
Nellie Vad Bisgaard  2006              34.35   
  Hobro Svømmeklub  33.43                 
Alma Munk Haugaard  2007              36.93   
  Hobro Svømmeklub  35.61                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 108, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Thorhauge  2005              27.91   
  Hobro Svømmeklub  27.22                 
Villads Seneca  2006              28.27   
  Agfs Svømmeafdeling  29.03                 
Morten H. Kobbelgaard  2005              30.09   
  Aalborg Svømmeklub  30.00                 
Nicolai N. H. Sørensen  2006              31.01   
  Agfs Svømmeafdeling  31.53                 
Mikkel K. Kristensen  2005              31.53   
  Aalborg Svømmeklub  32.00                 
Per Odrich  2006              33.01   
  Hobro Svømmeklub  32.33                 
Patrick Nørgaard Andersen  2006              35.38   
  Hobro Svømmeklub  38.08                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 109, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristiane Frøslev  2007      29.25        1:00.79   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.67                 
                     
Isabella Nørgaard  2007      30.02        1:01.70   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.85                 
                     
Johanne Schleimann  2007      30.32        1:03.27   
  Agfs Svømmeafdeling  1:02.94                 
                     
Ida Loft Andersen  2007      30.91        1:05.13   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.34                 
                     
Line Gjelstrup  2006      31.32        1:05.36   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.31                 
                     
Therese T. Kallestrup  2006      31.29        1:05.84   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.34                 
                     
Marie Loft Andersen  2007      31.13        1:06.67   
  Agfs Svømmeafdeling  1:30.15                 
                     
Tilde N. H. Sørensen  2007      32.75        1:08.99   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 110, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Inas Ilic  2005      27.23        56.12   
  Aalborg Svømmeklub  56.00                 
                     
Daniel Marcus Le  2006      27.87        57.66   
  Agfs Svømmeafdeling  58.56                 
                     
Lucas Hansen  2005      28.37        59.01   
  Hobro Svømmeklub  1:00.20                 
                     
Patrick Kjær Laugesen  2006      28.41        59.95   
  Hobro Svømmeklub  1:03.61                 
                     
Marcus Juul Jørgensen  2006      29.24        1:00.80   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.31                 
                     
Jonatan Schubart Nielsen  2006      31.09        1:04.37   
  Hobro Svømmeklub  1:09.93                 
                     
Patrick Nørgaard Andersen  2006      31.41        1:04.89   
  Hobro Svømmeklub  1:05.67                 
                     
Jonas S. H. Frederiksen  2006      31.28        1:05.84   
  Agfs Svømmeafdeling  1:08.28                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:10   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 111, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Brogaard Krogh  2007      32.37        1:10.83   
  Agfs Svømmeafdeling  1:10.83                 
                     
Isabella Nørgaard  2007      34.01        1:11.16   
  Agfs Svømmeafdeling  1:12.38                 
                     
Tilde N. H. Sørensen  2007      34.89        1:14.33   
  Agfs Svømmeafdeling  1:16.15                 
                     
Marie Loft Andersen  2007      34.54        1:14.73   
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.69                 
                     
Marie Kromann Møller  2006      35.70        1:15.71   
  Agfs Svømmeafdeling  1:15.87                 
                     
Therese T. Kallestrup  2006      35.91        1:16.02   
  Agfs Svømmeafdeling  1:16.77                 
                     
Julie Kvolbæk Hedegaard  2006      36.20        1:16.18   
  Hobro Svømmeklub  1:17.29                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:10 
 
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:10   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 112, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Thorhauge  2005      27.26        59.54   
  Hobro Svømmeklub  1:00.30                 
                     
Inas Ilic  2005      29.67        1:01.97   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.41                 
                     
Morten H. Kobbelgaard  2005      30.22        1:02.57   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.65                 
                     
Villads Seneca  2006      28.61        1:03.57   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.59                 
                     
Kasper Petersen  2006      30.87        1:06.25   
  Agfs Svømmeafdeling  1:06.34                 
                     
Mikkel K. Kristensen  2005      30.96        1:06.42   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.99                 
                     
Lucas Hansen  2005      31.04        1:06.78   
  Hobro Svømmeklub  1:07.73                 
                     
Frederik Vernersen  2005      33.98        1:08.52   
  Hobro Svømmeklub  1:12.75                 
                     
Patrick Kjær Laugesen  2006      33.74        1:10.05   
  Hobro Svømmeklub  1:11.72                 
                     
10  Nicolai N. H. Sørensen  2006      31.94        1:10.18   
  Agfs Svømmeafdeling  1:14.27                 
                     
11  Christian Balslev  2006      34.87        1:12.50   
  Hobro Svømmeklub  1:12.73                 
                     
12  Per Odrich  2006      34.39        1:14.71   
  Hobro Svømmeklub  1:14.17                 
                     
13  Jonatan Schubart Nielsen  2006      36.72        1:16.24   
  Hobro Svømmeklub  1:22.73                 
                     
14  Patrick Nørgaard Andersen  2006      35.97        1:18.08   
  Hobro Svømmeklub  1:17.37                 
                     
15  Anton Sommerlund Jensen  2006      38.58        1:18.30   
  Agfs Svømmeafdeling  1:23.47                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:10 
 
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 113, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johanne Schleimann  2007              28.82   
  Agfs Svømmeafdeling  28.56                 
Ida Loft Andersen  2007              29.32   
  Agfs Svømmeafdeling  29.37                 
Therese T. Kallestrup  2006              30.27   
  Agfs Svømmeafdeling  29.79                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 114, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer P. Voldbjerg  2005              25.14   
  Aalborg Svømmeklub  25.03                 
Daniel Marcus Le  2006              26.31   
  Agfs Svømmeafdeling  26.62                 
Marcus Juul Jørgensen  2006              27.17   
  Aalborg Svømmeklub  27.46                 
Patrick Nørgaard Andersen  2006              29.94   
  Hobro Svømmeklub  30.59                 
Jonas S. H. Frederiksen  2006              30.80   
  Agfs Svømmeafdeling  31.82                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 115, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Brogaard Krogh  2007      33.69        1:08.97   
  Agfs Svømmeafdeling  1:08.43                 
                     
Kristiane Frøslev  2007      34.29        1:09.57   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Nellie Vad Bisgaard  2006      35.21        1:14.36   
  Hobro Svømmeklub  1:14.90                 
                     
Alma Munk Haugaard  2007      38.59        1:18.97   
  Hobro Svømmeklub  1:15.54                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 116, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Thorhauge  2005      28.85        59.59   
  Hobro Svømmeklub  59.87                 
                     
Villads Seneca  2006      29.82        1:02.35   
  Agfs Svømmeafdeling  1:03.98                 
                     
Lucas Hansen  2005      32.90        1:06.08   
  Hobro Svømmeklub  1:05.74                 
                     
Nicolai N. H. Sørensen  2006      33.13        1:08.07   
  Agfs Svømmeafdeling  1:05.89                 
                     
Mikkel K. Kristensen  2005      33.28        1:09.38   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.10                 
                     
Per Odrich  2006      35.41        1:12.10   
  Hobro Svømmeklub  1:11.40                 
                     
Anton Sommerlund Jensen  2006      40.35        1:24.13   
  Agfs Svømmeafdeling  1:24.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 117, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Loft Andersen  2007              36.73   
  Agfs Svømmeafdeling  37.93                 
Julie Kvolbæk Hedegaard  2006              36.99   
  Hobro Svømmeklub  36.84                 
Isabella Nørgaard  2007              37.32   
  Agfs Svømmeafdeling  37.61                 
Marie Kromann Møller  2006              38.84   
  Agfs Svømmeafdeling  38.83                 
Ida Loft Andersen  2007              40.35   
  Agfs Svømmeafdeling  42.75                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 118, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Morten H. Kobbelgaard  2005              32.24   
  Aalborg Svømmeklub  32.52                 
Inas Ilic  2005              32.36   
  Aalborg Svømmeklub  32.52                 
Frederik Vernersen  2005              33.00   
  Hobro Svømmeklub  32.93                 
Kasper Petersen  2006              34.06   
  Agfs Svømmeafdeling  34.41                 
Christian Balslev  2006              35.69   
  Hobro Svømmeklub  35.01                 
Daniel Marcus Le  2006              35.99   
  Agfs Svømmeafdeling  36.57                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 119, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristiane Frøslev  2007      31.62        1:07.71   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.49                 
                     
Johanne Schleimann  2007      33.34        1:12.73   
  Agfs Svømmeafdeling  1:15.34                 
                     
Nellie Vad Bisgaard  2006      34.23        1:14.56   
  Hobro Svømmeklub  1:16.73                 
                     
Tilde N. H. Sørensen  2007      34.89        1:14.82   
  Agfs Svømmeafdeling  1:15.45                 
                     
Alma Munk Haugaard  2007      36.63        1:18.60   
  Hobro Svømmeklub  1:16.03                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 120, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer P. Voldbjerg  2005      28.18        59.88   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.70                 
                     
Patrick Kjær Laugesen  2006      31.36        1:07.96   
  Hobro Svømmeklub  1:12.10                 
                     
Marcus Juul Jørgensen  2006      33.18        1:11.91   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.02                 
                     
Jonatan Schubart Nielsen  2006      34.14        1:13.26   
  Hobro Svømmeklub  1:13.00                 
                     
Jonas S. H. Frederiksen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling  1:22.87                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 201 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 201 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 201, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Lie Thisted  2005      31.05  1:08.11  1:53.24    2:28.31   
  Aalborg Svømmeklub  2:32.76                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004      32.30  1:11.50  1:56.82    2:31.46   
  Aalborg Svømmeklub  2:32.13                 
                     
Karoline Prang Andersen  2005      32.31  1:12.35  1:57.69    2:34.04   
  Hobro Svømmeklub  2:33.47                 
                     
Ida Emilie Hindberg  2005      33.55  1:16.30  2:01.58    2:39.97   
  Agfs Svømmeafdeling  2:36.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 202 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 202 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 202, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asgar Knakkergaard  2004              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  2:17.94                 
                     
Casper Johannesen  2004              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  2:23.91                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 203 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 203 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 203, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lisa Rijkhoff  2001              27.79   
  Aalborg Svømmeklub  28.13                 
Karoline L. Kristensen  2003              29.48   
  Aalborg Svømmeklub  29.27                 
Karoline Prang Andersen  2005              30.55   
  Hobro Svømmeklub  29.98                 
Anna Toft Petersen  2004              30.56   
  Aalborg Svømmeklub  31.21                 
Sofia Ingeberg  2002              31.43   
  Agfs Svømmeafdeling  31.32                 
Freja Romanski  2003              33.09   
  Aalborg Svømmeklub  31.50                 
Thea Holm Thomsen  2003              33.56   
  Aalborg Svømmeklub  32.45                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 204 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 204 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 204, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor B. Bromer  1993              25.22   
  Aalborg Svømmeklub  24.33                 
Nicolas Blanch  1997              25.95   
  Aalborg Svømmeklub  25.57                 
Mathias Lindberg Laursen  2003              25.98   
  Aalborg Svømmeklub  26.85                 
Thomas Schiby  2001              26.65   
  Aalborg Svømmeklub  27.57                 
Rune Nørgaard  2000              27.26   
  Aalborg Svømmeklub  27.32                 
Joost Rijkhoff  2004              28.47   
  Aalborg Svømmeklub  31.47                 
Jens Mejdahl  2003              33.92   
  Aalborg Svømmeklub  34.06                 
Oliver Nørgaard Frost  2002              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  25.89                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 205 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 205 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 205, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Hagstrup Vesterlund  2004      37.18        1:19.98   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 206 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 206 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 206, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Hougaard  2000      29.43        1:03.04   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.82                 
                     
Nicolas Blanch  1997      32.46        1:08.91   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.84                 
                     
Mikkel Pedersen  2004      34.74        1:15.33   
  Aalborg Svømmeklub  1:14.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 207 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 207 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 207, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Louise Lie Thisted  2005              31.02   
  Aalborg Svømmeklub  30.53                 
Sofia Ingeberg  2002              32.62   
  Agfs Svømmeafdeling  31.71                 
Stine Mejdahl  2005              33.99   
  Aalborg Svømmeklub  33.53                 
Signe Thomsen  2003              34.04   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  33.78                 
Anna Christine Pedersen  2003              36.10   
  Aalborg Svømmeklub  35.24                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 208 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 208 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 208, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktor B. Bromer  1993              26.55   
  Aalborg Svømmeklub  25.59                 
Mathias Lindberg Laursen  2003              26.96   
  Aalborg Svømmeklub  27.04                 
Thomas Schiby  2001              28.44   
  Aalborg Svømmeklub  28.35                 
Andreas Hougaard  2000              30.21   
  Aalborg Svømmeklub  28.82                 
Casper Johannesen  2004              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  30.94                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 209 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 209 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 209, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lisa Rijkhoff  2001      27.80        57.86   
  Aalborg Svømmeklub  59.57                 
                     
Karoline L. Kristensen  2003      29.29        1:00.22   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.24                 
                     
Frida Hagstrup Vesterlund  2004      29.17        1:00.25   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.50                 
                     
Emma Kutsko Jensen  2004      29.88        1:01.54   
  Aalborg Svømmeklub  1:02.97                 
                     
Anna Toft Petersen  2004      30.12        1:01.74   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.29                 
                     
Smilla Bruun Christensen  2001      30.74        1:03.60   
  Agfs Svømmeafdeling  1:04.47                 
                     
Freja Romanski  2003      30.03        1:03.64   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.95                 
                     
Stine Mejdahl  2005      31.63        1:05.70   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.77                 
                     
Ida Emilie Hindberg  2005      30.80        1:05.94   
  Agfs Svømmeafdeling  1:03.96                 
                     
10  Signe Thomsen  2003      31.83        1:06.97   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:04.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 210 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 210 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  13:08   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 210, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rune Nørgaard  2000      26.73        55.46   
  Aalborg Svømmeklub  56.15                 
                     
Joost Rijkhoff  2004      27.71        58.25   
  Aalborg Svømmeklub  59.33                 
                     
Mikkel Pedersen  2004      30.77        1:05.92   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.04                 
                     
Jens Mejdahl  2003      32.77        1:07.96   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.20                 
                     
Asgar Knakkergaard  2004              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  55.31                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002              DNS   
  Aalborg Svømmeklub  53.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:08 
 
Resultat Løb 211 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 211 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:04   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 211, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lisa Rijkhoff  2001      29.68        1:04.60   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.46                 
                     
Fenja Romanski  2005      30.32        1:05.15   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.63                 
                     
Karoline L. Kristensen  2003      31.18        1:08.01   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.01                 
                     
Cecilie Nørgaard Frost  2005      30.38        1:08.78   
  Aalborg Svømmeklub  1:09.45                 
                     
Camilla Nørgaard Frost  2005      31.67        1:09.21   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.14                 
                     
Karoline Prang Andersen  2005      31.39        1:09.42   
  Hobro Svømmeklub  1:10.38                 
                     
Stine Mejdahl  2005      33.89        1:09.52   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.69                 
                     
Ida Emilie Hindberg  2005      33.38        1:12.62   
  Agfs Svømmeafdeling  1:12.76                 
                     
Thea Holm Thomsen  2003      35.91        1:18.55   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.77                 
                     
10  Ida Vinther Fenger  2005      39.61        1:28.99   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:34.26                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:04 
 
Resultat Løb 212 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 212 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:04   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 212, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Skrydstrup  2001      28.28        59.35   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.78                 
                     
Casper Johannesen  2004      29.14        1:03.57   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.58                 
                     
Joost Rijkhoff  2004      31.36        1:06.27   
  Aalborg Svømmeklub  1:07.71                 
                     
Mikkel Pedersen  2004      34.53        1:10.63   
  Aalborg Svømmeklub  1:12.34                 
                     
Jens Mejdahl  2003      35.03        1:16.41   
  Aalborg Svømmeklub  1:16.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:04 
 
Resultat Løb 213 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 213 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:04   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 213, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Smilla Bruun Christensen  2001              28.08   
  Agfs Svømmeafdeling  29.52                 
Freja Romanski  2003              28.37   
  Aalborg Svømmeklub  27.40                 
Sofia Ingeberg  2002              28.90   
  Agfs Svømmeafdeling  29.36                 
Jazmin Jensen  2005              28.96   
  Aalborg Svømmeklub  29.19                 
Signe Thomsen  2003              30.27   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  29.98                 
Ida Vinther Fenger  2005              34.61   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  36.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:04 
 
Resultat Løb 214 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 214 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 214, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Blanch  1997              24.30   
  Aalborg Svømmeklub  23.79                 
Thomas Schiby  2001              24.79   
  Aalborg Svømmeklub  25.21                 
Lawrence Langley  2001              24.94   
  Aalborg Svømmeklub  25.29                 
Asgar Knakkergaard  2004              25.24   
  Aalborg Svømmeklub  25.45                 
Rune Nørgaard  2000              25.61   
  Aalborg Svømmeklub  26.32                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 215 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 215 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 215, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005      31.65        1:05.00   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.31                 
                     
Stine Mejdahl  2005      34.75        1:10.90   
  Aalborg Svømmeklub  1:10.28                 
                     
Signe Thomsen  2003      35.73        1:13.14   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup  1:11.55                 
                     
Sofia Ingeberg  2002      35.69        1:14.18   
  Agfs Svømmeafdeling  1:09.74                 
                     
Anna Christine Pedersen  2003      37.35        1:16.38   
  Aalborg Svømmeklub  1:15.28                 
                     
Freja Romanski  2003      37.83        1:18.53   
  Aalborg Svømmeklub  1:13.82                 
                     
Ida Vinther Fenger  2005      45.31        1:36.48   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 216 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 216 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 216, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thomas Schiby  2001      29.27        59.64   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.04                 
                     
Asgar Knakkergaard  2004      29.65        1:00.45   
  Aalborg Svømmeklub  1:00.89                 
                     
Casper Johannesen  2004      31.17        1:05.80   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.31                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 217 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 217 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 217, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Smilla Bruun Christensen  2001              34.81   
  Agfs Svømmeafdeling  34.73                 
Jazmin Jensen  2005              36.61   
  Aalborg Svømmeklub  37.73                 
Karoline Prang Andersen  2005              36.98   
  Hobro Svømmeklub  36.40                 
Ida Emilie Hindberg  2005              37.17   
  Agfs Svømmeafdeling  36.12                 
Thea Holm Thomsen  2003              41.21   
  Aalborg Svømmeklub  39.46                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 218 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 218 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 218, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Skrydstrup  2001              30.02   
  Aalborg Svømmeklub  26.40                 
Lawrence Langley  2001              30.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
Joost Rijkhoff  2004              33.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
Mikkel Pedersen  2004              33.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
Jens Mejdahl  2003              41.74   
  Aalborg Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 219 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 219 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 219, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lisa Rijkhoff  2001      28.88        1:01.54   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.84                 
                     
Camilla Nørgaard Frost  2005      30.48        1:03.58   
  Aalborg Svømmeklub  1:03.72                 
                     
Cecilie Nørgaard Frost  2005      30.03        1:03.62   
  Aalborg Svømmeklub  1:04.00                 
                     
Karoline L. Kristensen  2003      30.86        1:04.79   
  Aalborg Svømmeklub  1:06.08                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 220 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 220 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Aalborg Cup 2020 Søndag 29/11    Udskriftsdato  29 november 2020   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 november 2020         
 
 
Løb 220, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Blanch  1997      26.36        56.20   
  Aalborg Svømmeklub  55.47                 
                     
Rune Nørgaard  2000      28.24        1:00.00   
  Aalborg Svømmeklub  59.94                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  29 november 2020 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark